Doğal Burun Yapan Doktorlar

Doğal  burun yapan doktorlar, rinoplasti hakkında  genel olarak neler söylüyorlar:

Burun Estetiği Neden Yapılır

Rinoplasti burun şeklini değiştiren bir ameliyattır. Burun estetiği burnunuzun boyutunu, şeklini ya da oranlarını değiştirebilir. Rinoplasti yaptırmaktaki asıl amaç estetik açıdan burun görünümünü değiştirmek, yaralanmalardan kaynaklanan hasarları onarmak, doğum kusurlarını düzeltmek ya da nefes almayı daha iyi hale getirmek olabilir.

Rinoplasti  kemik, kıkırdak, deri ya da her üçünün de değiştirilmesini kapsayabilir. Rinoplastinin sizin için uygun olup olmadığına konusunda doğru karar vermeniz için doğal burun yapan doktorlar arasında bulunan Op. Dr. Ali KAVUZLU ile görüşmenizi öneriyoruz. Çünkü her ameliyat birbirinden farklı ve kişiye özeldir.

Rinoplasti planlanırken, cerrahınız yüzünüzde, burnunuzda ve cildinizde değişiklik yapmak istediğiniz bütün bölümleri dikkate alacaktır.

Ameliyata Nasıl Hazırlanırsınız

Doğal burun estetiği yapan doktorlar ameliyata hazırlanma sırasında ortak bir yol izliyorlar. Rinoplasti planlamasından önce ameliyatın istediğiniz sonucu verip vermeyeceğini doktorunuzla detaylı olarak konuşmalı ve aklınıza takılan soruları sormalısınız. Aksi takdirde ameliyat sırasında ve sonrasında gereksiz yere aşırı stres altında kalırsınız.

Doktorunuz ameliyat öncesi tıbbi geçmişiniz hakkında sorular soracaktır. Bunlar arasında burun tıkanıklığı, geçirmiş olduğunuz ameliyatlar ve aldığınız ilaçlar gibi bilgiler olabilir. Sözgelimi hemofili vb. bir kanama bozukluğunuz varsa büyük ihtimalle rinoplasti için uygun bir aday değilsinizdir.

Doktorunuz tam kan testleri gibi laboratuvar testleri de dahil olmak üzere eksiksiz bir fiziksel muayene yapacaktır. Ayrıca cildinizin kalınlığını, burnunuzun iç ve dış yapısını da muayene edecektir. Bütün bunların yanı sıra fiziksel muayene, rinoplasti sonucunun solunumunuz üzerindeki etkisini belirlemek açısından da önemlidir.

Doğal burun estetiği yapan doktorlar burnunuzun farklı açıdan fotoğraflarını da almak isteyebilirler. Bu fotoğrafların çekilmesi sonucunda, ameliyatınızdan beklentileriniz ve ameliyat olma amaçlarınız hakkında doktorunuzla net bir tartışma yaparak ortak bir yol belirleyebilirsiniz. Doktorunuzla burun estetiği ameliyatı öncesinde beklentileriniz hakkında detaylı olarak konuşmalısınız çünkü rinoplasti operasyonu ile neler yapabileceğini veya yapamayacağını size en doğru şekilde sadece doktorunuz açıklayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Powered by